איטום חדרים רטובים

חדר האמבטיה, המטבח, המרפסת, המרתף כל אלו הם חדרים אשר יש להקפיד במידה ניכרת לאטום אותם היטב, ולו רק בגלל שחדרים אלו באים במגע שוטף עם מים.

איך מבצעים איטום חדר רטוב?

יש להקפיד שהעבודה מבוצעת על הצד הטוב ביותר בידיהם של אנשי מקצוע מיומנים ועל ידי החומרים האיכותיים ביותר בנמצא.  כנגזר בשמם, חדרים רטובים באים במגע עם מים וללא איטום מתאים הם חשופים לנזקים כמו רטיבות, נזילות, עובש ופטריות. לכן כדי שהאיטום יהיה איכותי יש להקפיד על שיטת עבודה יעילה ומקצועית ועל ביצוע עבודות ההכנה לפני שמתחילים. ככל שעבודת ההכנה תהיה יותר איכותית כך האיטום יהיה יותר יעיל, חזק ועמיד לאורך זמן.

איטום חדרים רטובים מבוצע בעיקר על ידי חומרים ייעודיים מכילי ביטומן ומרכיבים נוספים. את חומר האיטום מכיל הביטומן, יש למרוח על שכבת הבטון על פי הוראות היצרן ולחכות לייבוש מלא. ברוב המקרים יש למרוח גם שכבה שניה על השכבה היבשה וגם שלישית במקרה הצורך. כדי להגן על שכבת האיטום מפני פגיעות נהוג גם לפזר מעליה שכבת חול. יש לציין שכדי שהאיטום יהיה כמה שיותר עמיד ואפקטיבי חשוב מאוד להקפיד לשמור על הוראות היצרן ולחכות לייבוש מלא של השכבות השונות. כמו כן חשוב לוודא שמיישמים כמות מספקת של חומר איטום, לרבות סביב אזורים חשופים יותר למים.

באיזה חומרי איטום מומלץ לעשות שימוש?

ישנם חומרי איטום אשר מיועדים לחדרים רטובים כמו למשל מריס 670. מריס 670 הוא ציפוי פוליאוריתן חד רכיבי, בשילוב עם ביטומן, אשר מיושם בצורתו הנוזלית, ללא צורך בחימום. זהו חומר איטום משובח הנותן תוצאה עמידה לתנאי הסביבה למשך שנים רבות מבחינה מכנית, טרמית וכימית.

מריס 670 מתאים לשימושים הבאים:

  • איטום מסדים
  • איטום קירות תמך
  • איטום מתחת לריצוף
  • איטום חדרים רטובים כגון: אמבטיה, מטבח, מרפסות וגגות

מריס 670

כל היתרונות של מריס 670

למריס 670 יש תגובות מצוינות בקרב משתמשים בכל העולם ולא בכדי. הוא מציע יתרונות רבים ביניהם: יישום פשוט ונוח, עמידות בפני מים, עמידות בפני קרה, התמצקות בתגובה ללחות באוויר ובתשתית ואפשרות להדביק קרמיקה ישירות על שכבת האיטום. בנוסף השימוש בחומר מוביל לאיטום מלא ללא תפר וחיבורים, תכונה המובילה לעמידות טרמית מעולה והדבקה מצוינת לרוב סוגי המשטחים. יתרונות נוספים של החומר באים לכדי ביטוי בעמידותו לכימיקליים ביתיים ובכך שניתן לתקן פגיעה מכנית ביריעה תוך דקות ספורות ללא הצורך בחימום.

הכנת המשטח

כדי שהתוצאות יהיו מיטביות ועמידות והגימור איכותי על המשטח להיות כמה שיותר נקי, מוצק, יבש וחף מזיהומים. לפני שמיישמים את חומר האיטום יש לנקות בקפדנות אבק, להשחיז חלקים רופפים, ליישר בליטות ולהחליק אותן. כאשר בשום אופן אין לשטוף את המשטח במים. חשוב להבין שהאזור המיועד לאיטום חייב להיות יבש לחלוטין, מכיוון שרטיבות פוגעת בשכבת האיטום ועשויה להשפיע על חוזקה. כמו כן לפני היישום יש לתקן סדקים וחיבורים בעזרת מסטיק כגון  40 PU תת להם להתייבש. לאחר תיקון הסדקים וייבוש מלא שלהם (ייבוש מלא לאחר 18 שעות) ניתן ליישם שכבת איטום.

יישום החומר

כדי ליישם שכבה של מריס 670 יש לבחוש את החומר היטב באמצעות בוחש חשמלי, כדאי להקפיד על בחישה של 2-3 דקות מלאות. את החומר יש ליישם באמצעות מברשת ורולר עד לכיסוי מוחלט. כאשר מדובר בשימוש תובעני יש ליישם גם שכבה שלישית על כל התשתית, כאשר בין כל שכבה צריך להמתין 8-24 שעות לייבוש מלא של החומר. כמו בן במקומות בעייתיים כמו בחיבורי רצפה קיר, ארובות, חיבורי צנרת בטון וכן הלאה יש לחזק את האיטום באמצעות “בד מריס” לחיזוק.

הקפדה על עבודה מקצועית

עבודת איטום מקצועית היא הכרחית, במיוחד כאשר מדובר בחדרים רטובים. חומרי איטום איכותיים הם הכרחיים, אולם חשובה גם איכות העבודה ולכן כדאי שלא להתפשר על כך. כאשר האיטום יהיה איכותי כך תזכו לשקט נפשי לאורך שנים רבות, תוכלו להימנע מנזילות, רטיבות וכתמי עובש או פטריות ולהבטיח שהחללים הרטובים בבית ובחוץ הנם כמה שיותר מוגנים מפני התנאים הקשים איתם עליהם להתמודד על בסיס יומיומי.

באלרם אנו מעמידים לרשותכם חומרי איטום של חברות המותג המובילות בעולם. לפרטים נוספים אודות מריס 670 או להזמנות צרו עמנו קשר, נעזור בשמחה.

רוצים לדעת הכל

לפני כולם?

הירשמו למועדון הלקוחות שלנו וקבלו את כל העדכונים הכי חמים אליכם למייל

רוצים לדעת הכל

לפני כולם?

הירשמו למועדון הלקוחות שלנו וקבלו את כל העדכונים הכי חמים אליכם למייל