מאחורי המברשת: חגית רוט, משפצת רהיטים

הכירו את: חגית רוט בעלת המותג Blue Clover מחדשת ריהוט ישן ומייצרת במו ידיה חדש. עולמות ההשראה שלה מגיעים מבתי החווה האמריקאיים – סגנון שאבי שיק המדגים פשטות מסוגננת בגווני פאסטל רכים. "בלו קלובר הוא כל מה שהופך את הבית לבית ובית מעניין הוא בית שמצליח לספר לנו סיפור".

בעברה, למדה רוט עיצוב פנים אך התשוקה לחומר ולעשייה הובילו אותה למקום הטבעי עבורה של נגרות בעץ וצבע. בעמוד הפייסבוק של רוט Blue Clover תוכלו למצוא לקט ייחודי של פריטים שחודשו בצבע שאבי שיק המדגים את הסגנון העיצובי שלה. "הסגנון שלי הוא ספציפי, ומכיל תמהיל של אלמנטים מהז'אנרים המרכזיים בעולם העיצוב האמריקאי, מקור ההשפעה שלי הם בעיקר בתי החווה ואת  הסגנון ניתן ליישם גם בדירה העירונית ביותר. אני סבורה כי בית מעניין הוא בית שמצליח לספר לנו סיפור. סיפור על מה שמתרחש בין כתליו, סיפור על האנשים המתגוררים בו. קול החריקה של לוחות העץ מהדהד סיפורו של בית ודיריו;  צווחה של ציר דלת ישנה, עבור עיניים מסוימות היא רק דלת אשר ציריה זקוקים נואשות למעט שימון, עבור עיניים בוחנות מדובר בסיפור שלם. סיפורו של בית היה תמיד אחד הסיפורים המרגשים ביותר עבורי".

"שנים שאני עוסקת בניסיון לתפוס את מהותו של המקום הזה – הבית. למדתי עיצוב פנים ולא מצאתי תשובות, ניסיתי לכתוב על הבית, להגדיר אותו במילים אך גם כאן לא מצאתי מענה. התחלתי ללקט, לחפש ולאסוף פרטי ריהוט ישנים ולנסות להפיח בהם חיים חדשים, התחלתי להרגיש את הפתרון מחלחל לעברי, אך עדיין לא מצאתי מנוח. לבסוף החלטתי ללמוד נגרות. וכך, בין לוחות העץ והמסורים אני עדיין מנסה לצקת תוכן להגדרה הפרטית שלי למושג החמקמק הזה שאני רודפת אחריו כל חיי – בית".

רוט, בעלת בלוג בו היא חולקת עם קוראיה סיפורי בית קטנטנים, אמירות, אנקדוטות, אסופות מילים שמנסות ללכוד מחדש את מהות הקירות המקיפים אותנו. "יש לי חנות אינטרנטית בה אני מוכרת חפצים ששיפצתי ובניתי, אבל החלק המרכזי והאהוב עלי ביותר הם שירותי ההום סטיילינג שאני מעניקה והסדנאות בהן אני מלמדת טכניקות צביעה שונות ומגוונות, חושפת אנשים לטיפים שונים בשיטות עשה זאת בעצמך לשדרוג הבית ואף מעניקה הרצאה אודות העיצוב הכפרי.

בהרצאה היא מתייחסת לשורשי העיצוב הכפרי, מקורות ההשראה ולבלוגריות האמריקאיות שנותנות את הטון בתחום. "אני חושפת את משתתפי הסדנא להבדלים בין סוגי עיצוב כפרי שונים (טוסקני, בריטי, צרפתי) ולמוטיבים המרכזיים, החומרים והגוונים אשר מהווים את יסודות העיצוב הכפרי האמריקאי ואף מלמדת כיצד לשלב את אלו בחללים שונים בבית הישראלי, תוך התייחסות לפריטי עיצוב, חומרים, טקסטורות וגוונים".

 

במהלך הסדנה היא מסייעת למשתתפים להבין כיצד יוכלו לגרום לביתם להפוך לממלכה האישית והמעוצבת שלהם בתקציב שווה לכל כיס. "מעט צבע וקצת עבודת ידיים והשינוי יהיה תהליך מרגש אשר תוכלו לקחת עליו בעלות ולהפוך את ביתכם למקום שמדבר, נושם וחי עיצוב פנים – העיצוב שלכם", היא מעידה.

 

הטיפים של חגית ליצירת רהיט במראה וינטג'

"בהרבה מאוד מקומות ימליצו לכם על קיצורי דרך, אין צורך בשיוף, אין צורך בפריימר, אין צורך בלכה. אני סבורה שעל מנת לקבל את התוצאה המקסימלית רצוי לא לדלג על אף אחד מהשלבים הללו. הפריימר ימנע סטיות מהגוון אליו כיוונתם. המרקם הגירי של צבעי שאבי שיק מייצג עבורי באופן הנאמן ביותר את סגנון בית החווה האמריקאי ולכן הם תמיד הבחירה הראשונה שלי. האפקט והגימור הכפרי שצבעי הגיר מעניקים לרהיט הוא בדיוק המראה שאני מנסה להשיג בכל אחד ואחד מהרהיטים שאני מוציאה תחת ידי, בין אם מדובר ברהיט אשר בניתי בעצמי, או ברהיט ששיפצתי.

כאמור, חגית מתחילה בשיוף הרהיט, השיוף נחוץ במידה ומדובר ברהיט קיים אשר כבר נצבע בעבר. אם מדובר בצבע על בסיס מים כמו השאבי שיק, אזי יספיק שיוף קל. אחרי השיוף, היא מיישמת על הרהיט פריימר 123 ומניחה לו להתייבש שעות ארוכות לעיתים אפילו יממה שלמה. אחרי הפריימר יגעו שתי שכבות של צבע.

"למרות שהשאבי שיק מתייבש במהירות בשל המרקם יוצא הדופן שלו, אני אוהבת להמתין בין כל שכבה לייבוש ארוך של לפחות שלוש שעות. אחת הטכניקות להשגת מראה עתיק וחבוט היא שימוש בנייר שיוף עדין במיוחד כאשר הצבע יבש, על מנת לחשוף את הקצוות של הרהיט וליצור מראה של פגעי זמן. ישנן טכניקות רבות ומגוונות אשר למדתי במהלך השנים המסייעות להשיג את המראה הזה וצבעי השאבי שמקלים על התהליך בגלל המרקם האוורירי".

חסר לך מידע?

רק צריך למלא את הטופס

והצוות שלנו ישמח לתת לך ייעוץ

    חסר לך מידע?

    רק צריך למלא את הטופס

    והצוות שלנו ישמח לתת לך ייעוץ