צבע אפוקסי – כל המידע הנחוץ

הידעת כי אפוקסי הוא בכלל פולימר תרמוסטי? הידעת שהוא מתקשה לאחר ערבוב עם חומר מקשה או זרז? והאם ידעת שהניסיונות הראשונים להפיק שרפים מן הסוג הזה בוצעו כבר בשנת 1927? סביר להניח שלא, ולכן כדאי שתקרא את המאמר הבא

צבע אפוקסי לציפוי רצפות - אלרם

אפוקסי הוא במקור פולימר אפוקסידי תרמוסטי. יחד עם זאת, בטח לא ידעת שמדובר על חומר שמתקשה כאשר הוא מעורבב עם שורה ארוכה של חומרים מקשים אחרים או לחילופין עם זרז.

צבע אפוקסי – קצת יותר מצבע רגיל

את השרפים הנפוצים מייצרים מתערובת של חומרים שהתגלתה כבר בשנת 1927. כמה שנים לאחר מכן קנתה חברה שווייצרית את הרישיונות מאחד היצרנים, והפכה להיות אחת משלוש היצרניות הגדולות בעולם. התעשייה כולה נאמדת במחזור של 15 מיליארד דולר בשנה והשימושים מגוונים מאוד:

 • ציפויים
 • דבקים
 • ייצור חומרים מרוכבים מסיבי פחמן ופיברגלס
 • חומר מילוי

רק על סמך הנתונים המופיעים לעיל ניתן להבין את החשיבות והמשמעות של צבע אפוקסי. האם למשל ידעת שמדובר על צבע המצטיין בעמידות לחום ולקורוזיה? האם ידעת שהוא מבטיח גם רמה גבוהה של עמידות מכנית ובידוד חשמלי מעולה? והאם תיארת לעצמך שזהו צבע ייחודי בכך שכמעט כל תכונה שלו ניתנת לשינוי?

לגזור ולשמור: כל מה שכדאי לדעת על מנת להשתמש בצבע אפוקסי

הנה כמה דברים שלא ידעת שאפשר לעשות עם הצבע:

 • צביעת מדיחי כלים, מכונות כביסה ומכשירי חשמל לבנים כדי להשיג עמידות מפני רטיבות ושחיקה
 • צביעת רכבים כדי להשיג עמידות מפני גשמים ותנאי מזג אוויר קיצוניים
 • צביעת אוניות, סירות וספינות ויישום שכבות צבע על משטחי מתכת בגלל עמידות בפני קורוזיה
 • ציפוי פחיות שימורים למניעת חלודה
 • הדבקה ועיצוב אריחי רצפה אסתטיים
 • יצירת ציפוי עמיד וצביעה של רצפות בטון יצוק – על אפוקסי לרצפה נרחיב קצת יותר.

לריצוף משמעות רבה לכל הקשור לנראות החלל, ומשפיע רבות על אווירת המקום. כיום ניתן לראות סוגים שונים של אריחים המיועדים לריצוף העשויים מחומרים שונים כמו – עץ, גרניט, סוגים שונים של אבן ועוד. אדריכלים ומעצבי פנים מקדישים תשומת לב רבה לבחירת הריצוף המתאים לצורכי החלל או השטח אותו תרצו לרצף, מבחינת עמידות הריצוף, רמת השחיקה הצפויה במקום, חוזק הריצוף מפני מפגעים או נזקים שונים. כמו כן ישנה חשיבות לריצוף פנים או חוץ.  זכרו כי לא תמיד בחירת סוג ריצוף חזק ועמיד מספיק על מנת ליצור רצפה איכותית הנדרשת לכם, אך ישנם מקרים בהם דרוש עוד טאץ' משלים בדמות ציפוי הריצוף בצבע אפוקסי לרצפה

מהו צבע אפוקסי לרצפה?

ציפוי הרצפה בצבע אפוקסי הוא למעשה תוספת של שכבת צבע המגנה על ריצוף חדש או ריצוף קיים המשדרגת את נראות הריצוף ונותנת לו הגנה מלאה מפני החלקה, או איטום טוב יותר, ואף מגינה על הרצפה מפני שחיקה לאורך שנים – מפני גרירת חפצים או הזזת רהיטים, והיא נעשית עמידה יותר ונשמרת לאורך זמן רב. צביעת הרצפה על ידי צבע אפוקסי לרצפה מתאים לריצוף אשר נמצא, במפעלים, מבנים ציבוריים, לחניונים, מוסכים, נגרים, מטבחים למטוסים ועוד שאר משטחים בהם נדרשת צביעה עמידה וחזקה ביותר לשטחים קשים.

יתרונות השימוש בצבע אפוקסי לרצפה

צבע לרצפות, איטום רצפות - אלרם

צבע אפוקסי לרצפה מבוסס על בסיס מים, הצבע עצמו הוא בעל ריח חלש וקל לעבודה, למריחה וניקוי לאחר מכן. הצבע הינו בעל גימור מבריק הנותן ברק מיוחד לרצפה ומגן עליה מפני נזקים. הוא מגיע בגוונים שונים המוכנים מראש, המעניקים הגנה מקסימלית למשטח מפני – שריטות, סדקים שחיקה לאורך הזמן. הוא מיועד למקומות בהם יש תנועה קלה או תנועה כבדה במיוחד כמו – במפעלים בהם קיימים מלגזות כבדות, או תנועה רבה של עגלות לצורך נשיאת סחורה ועוד.  מעבר לכך, צבע אפוקסי לרצפה, מגן עליה מפני חדירת חומרים כימיקלים שונים כמו – חדירת שמן, גריז, נוזלים הידראולים, ממיסים שונים, חומצות ועוד חומרים שונים.

איפה מוצאים, איך משתמשים?

הידעת שמוצרי אפוקסי בניהם צבע אפוקסי נמכרים בחנויות וניתן להשתמש בהן באופן ביתי ועצמאי? אם עוד לא נכנסת לחנות כדי לעשות את זה, כדאי שתגיע בקרוב וגם תתרשם מהמפרט הטכני. בדרך תופתע לגלות שבכל ערכה לפחות שני חומרים אותם תצטרך לערבב. אלו דבקים או פלדה נוזלית, המשמשים בין היתר לטובת תיקון סדקים שנוצרו במעברי מים. כאן הדגש הוא לא על הצבע אלא על התכונות המקוריות של החומר.

לקראת סיום כדאי לפרוש בפניך עוד כמה נתונים שלא ידעת על הצבע עצמו. קודם כל, זמן הייבוש שלו למגע עומד על 6 שעות והזמן לייבוש סופי הוא 7 ימים. אורך חיי הצבע לאחר הערבוב הוא 12 שעות וזמן ההמתנה לפני הצביעה צריך להיות 30 דקות. כושר הכיסוי לשכבת צבע עומד על 10-20 מ"ר לכל 1 ליטר ועובי פילם מומלץ הוא 100 מיקרון. אם תזכור את כל זה, תוכל להפיק את כל היתרונות של צבע אפוקסי.

חסר לך מידע?

רק צריך למלא את הטופס

והצוות שלנו ישמח לתת לך ייעוץ

  חסר לך מידע?

  רק צריך למלא את הטופס

  והצוות שלנו ישמח לתת לך ייעוץ