הדרכות מקצועיות PRO

עשה זאת בעצמך: חידוש דק בימי הקיץ

אם הדק בביתכם הוא חיצוני וחשוף לשמש ולפגעי מזג האוויר – עליכם לבצע טיפול וחידוש של הדק אחת לחצי שנה עד שנה, ועדיף לבצע חידוש דק בעונת הקיץ ורגע לפני שהחורף מתחיל ומביא עימו גשמי ברכה.
חידוש דק עץ

שתפו:

  • alram-icon
  • alram-icon
  • alram-icon
כאשר מתכננים חידוש דק בשיטות עשה זאת בעצמך יש לאבחן את סוג העץ. את רצפת הדק מכינים משני סוגי עץ פופולריים: אורן ואיפאה. עץ אורן נחשב לפופולרי מאוד בגלל מחירו הזול והגוון הבהיר אך הוא רגיש לפגעי מזג האוויר, לעומת עץ איפאה הנחשב לעץ קשה ועמיד שמחירו גבוה בהרבה, זהו עץ עמיד לאורך שנים בגוון כהה, עשיר ועמוק.

פרויקט עשה זאת בעצמך לחידוש הדק מתחיל בתכנון העבודה ובארגון החומרים והציוד הנדרשים למלאכה. את הציוד והחומרים ניתן לרכוש באתר של חברת אלרם, החברה משווקת חומרי ניקוי לדק באיכות גבוהה מתוצרת מותגים מובילים כמו WOLMAN, דבקים, חומרי איטום, צבעים ושמנים איכותיים לחידוש הדק. מומלץ לחדש את הדק בעזרת חומרים ייעודיים ובהתאמה לסוג העץ ומצב הדק.

מהם היתרונות של חידוש דק?

הדק חשוף לקרני השמש ולפגעי מזג האוויר כמו גשם, רוחות חזקות, אבק ושומנים הנישאים באוויר ועוד. הדק משמש את הדיירים כל ימות השנה, הם הולכים על הרצפה הנוחה והנעימה, גוררים רהיטים, משחקים וכו'. לכן, הדק סובל מבלאי טבעי, העץ מתכווץ ומתרחב בהתאם לשינויי האקלים, וללא טיפול נכון ובזמן קורות העץ עלולים לקבל כיפוף, העץ עשוי לסבול מריקבון בגלל חדירת מים, והעץ חשוף גם לבעיות עובש, פטריות, טחב ומזיקים שונים כמו טפילי עץ.

לחידוש הדק בשיטות עשה זאת בעצמך יש יתרונות משמעותיים כגון:

שמן דק מונע חדירת נוזלים לעומק העץ, כך מונעים בעיות רטיבות, התנפחויות של העץ, עובש, פטריות וטחב .חידוש הדק מבטיח מראה טבעי ויוקרתי לאורך זמן. יישום חומרים איכותיים על רצפת דק מונע שריטות וסימני גרירה ונעליים. מראה טבעי עם או ללא ברק, בהתאם להעדפות שלכם.החידוש מונע פיצוצים וסדקים בעץ.החידוש נועד לשימור הדק לזמן רב, זהו פתרון יעיל יותר לעומת צביעה בלבד של הדק.

אילו חומרים מומלצים יש לחידוש דקים?

החומרים המומלצים ביותר לצורך חידוש דק בשיטות עשה זאת בעצמך הם:

שמן לדק – מבחר שמנים באיכות גבוהה לחידוש הדק, יש שמן ייעודי לעץ אורן כמו שמן טבעי F&P ושמנים לעץ איפאה כמו שמן Raincoat של Wolman.
לכה לעץ – מומלץ לבחור לכה לעץ על בסיס מים מבית Varathane לשימוש חיצוני.

שתפו:

  • alram-icon
  • alram-icon
  • alram-icon

עגלת קניות

icon

עגלת הקניות שלך ריקה

 

משתמש חדש?

יצירת חשבון באתר אלרם