הדרכות מקצועיות PRO

איטום קירות חיצוניים – מה התהליך והחומרים?

איטום קירות חיצוניים

שתפו:

  • alram-icon
  • alram-icon
  • alram-icon

בכדי למנוע ממים ולחות לחדור לתוך הבית ולגרום לנזקים ולמפגע אסתטי לא נעים, יש לבצע איטום יעיל ואיכותי, כאשר בכל דרך שלא נסתכל על זה, איטום יעיל מתחיל מבחוץ.

 

כאשר הקיר החיצוני אינו אטום היטב, מים ולחות יוכלו לחדור פנימה ולגרום לנזקים בדרגות קושי שונות החל בהתנפחות הקיר, דרך היווצרות עובש המלווה בכתמים וריח לוואי ולבסוף להתפוררות של שכבת הטיח.

 

לכן אם רוצים למנוע כאלו מפגעים אסתטיים בפנים הבית, יש לאטום את הקיר החיצוני ולמנוע חדירה של מים ולחות לפנים הבית. וכמובן שכדי שהאיטום יהיה יעיל ואפקטיבי עליכם לבחור במוצרי האיטום הנכונים.

 

איטום קירות חיצוניים – כל השלבים

 

איטום של הקירות החיצוניים זהו אינו תהליך מורכב, למעשה תוכלו לעשות זאת בעצמכם בעזרתם החומרים הנכונים, ואנו נלווה אתכם שלב שלב לאורך התהליך.

 

בצעו עבודת הכנה

לפני שמתחילים יש להכין את המשטח על ידי איטום חורים, סדקים או אזורים מתקלפים בקיר החיצוני. בשלב הראשון עליכם לקלף את סביבת החור או הסדק באמצעות שפכטל ועד שמגיעים לבסיס חזק שלא מתקלף יותר.

 

עליכם למלא את החורים והסדקים באמצעות חומר איטום ייעודי, חומר האיטום המומלץ למילוי סדקים בקירות בטון חיצוניים הוא מסטיק פוליאוריטני דוגמת P50 לאיטום סדקים. לאחר מילוי הסדקים והחורים, שייפו את הקיר עד לקבלת משטח אחיד. נקו את הקיר מאבק.

 

יישמו סילר

 

לאחר קבלת משטח אחיד ניתן לצפות את הקירות בסילר. אם הקיר שלכם עשוי מאבן טבעית, קחו בחשבון שחיפוי אבן סופג מים מטבעו, ולכן יש ליישם סילר שקוף על גבי האבן הטבעית. סילר מספק שכבת הגנה המונעת חדירה של מים, עם זאת הוא אינו חומר איטום, אלא חומר שמספק הגנה מפני פגעי מים ולחות למשטחים ותשתיות חיצוניות. למעשה, סילר הופך את המשטח לדוחה מים. כאשר מדובר בקירות עם שליכט, יש לבצע קודם כל תיקוני שליכט ורק לאחר מכן ליישם סילר שקוף לקירות חיצוניים.

 

אם אתם מאוד מרוצים ממראה הקיר הטבעי ורוצים לשמר אותו, הסילר השקוף יהיה בחירה מעולה. הסוג המומלץ עבורכם לשמירה על המראה הטבעי של האבן יהיה מריס 800 בגימור מט, סוג זה אינו משנה את הגוון של האבן כלל. לעומת זאת, אם אתם מעדיפים מראה רטוב או מבריק ניתן להשתמש במריס 770 וכך לרענן את המראה הקיים.

 

יש לציין שלפני שימוש בכל אחד מהחומרים, מומלץ לקרוא בקפידה את הוראות היצרן.

 

איטום קירות חיצוניים - השלבים

 

חדירת מים סביב משקופים

 

בעיה נוספת ולא פחות שכיחה בבתי מגורים היא חדירת מים לקירות דרך המשקופים של החלונות.  כאשר ניתן להבחין בהתנפחות של הטיח סביב משקופי החלון שלעיתים משולבת בסימני עובש – זה הסימן שמים חדרו פנימה והתרכזו מתחת לטיח עד להתפוררותו.

 

בעיה זו נובעת בעיקר מאיטום לקוי של המשקופים. לכן בשלב הבנייה, מומלץ לבצע איטום על גבי משקופי החלונות עם סרט בוטילי איכותי עם עבודת הכנה מתאימה באמצעות פריימר לבוטילי (פריימר 7000).

 

חומרים לאיטום קיר חיצוני

 

ישנם סוגים שונים של סרטים בוטיליים שניתן להשתמש בהם כמו למשל בוטילי פליז, בוטילי אלומיניום או בוטילי לבן, כאשר הבחירה מתבצעת בהתאם לצורך או לעיצוב. לסרט בוטילי יש כושר היצמדות מצוין, ניתן ליישם אותו על משטחים מחוספסים וחלקים כאחד, הוא שומר על כושר ההידבקות שלו לאורך זמן, הוא עמיד למזג אוויר ונחשב לדור החדש של מוצרי האיטום.

 

מעבר לכך יישומו פשוט ונוח, רק מקלפים ומדביקים, הוא אינו פולט חומרים רעילים או ריחות לוואי לא נעימים ולכן יהיה בחירה מושלמת לאזורי מגורים, לרבות עבור איטומי חלונות ודלתות.

 

כאשר המים חודרים בסמוך למשקוף מחלקה החיצוני של מסגרת חלון האלומיניום, או מחלקו התחתון של סף החלון (קופינג) ניתן לחדש את האיטום עם מסטיק על בסיס MS POLYMER הזמין בגוונים שונים, כך שאפשר ליצור התאמה לגוון של המשקוף וכך למנוע חדירת מים נוספת.

 

את המסטיק מומלץ ליישם לאחר תיקון פנימי של החלון, וקילוף הטיח הרופף. בנוסף יש לבצע תיקון שפכטל וצבע.

 

ולסיכום,

 

באמצעות המוצרים הנכונים תוכלו לאטום קירות חיצוניים ממש בעצמכם, ללא עזרתם של אנשי מקצוע, וכך למנוע את חדירתם של מים ולחות לתוך הבית. כאשר אתם רוכשים מוצרי איטום שימו לב שהם ייעודיים לעבודת האיטום הספציפית, כך שיספקו לכם מענה מקצועי ואיכותי שיחזיק מעמד לאורך זמן.

 

כמו כן הקפידו לקרוא את הוראות היצרן ולבצע אותן שלב אחרי שלב, כדי להבטיח שהתוצאה תהיה כמה שיותר מיטבית!

שתפו:

  • alram-icon
  • alram-icon
  • alram-icon

עגלת קניות

icon

עגלת הקניות שלך ריקה

 

משתמש חדש?

יצירת חשבון באתר אלרם