פריימר – הסוד לצביעה מושלמת

מהו פריימר? באילו מקרים כדאי להשתמש בו? כל השלבים בדרך לצביעה המושלמת.

צבע יסוד פריימר - אלרם

לא מעט אנשים יעדיפו לצבוע את הבית בעצמם אחת לתקופה או בעת הצורך. צביעת קירות הבית משפרת את הנראות של החלל וגורמת לו להיראות יותר אסתטי ונקי. בין אם בחרתם לעשות זאת בעצמכם ובין אם להזמין איש מקצוע לזו המטרה, יש נקודה אחת שכדאי שלא תפספסו: מריחת צבע יסוד, או בשמו המקצועי המוכר – פריימר. מהו אותו פריימר? מדוע כדאי להשתמש בו? ואיך עושים זאת הלכה למעשה?

מה זה בכלל פריימר?

פריימר הוא צבע יסוד מקשר שתפקידו הוא לקשר בין המשטח הנצבע לבין הצבע החדש שמיישמים עליו. כלומר אם תרצו לצבוע את קירות הבית בצבע חדש, או לחלופין לשפץ רהיט ישן בעזרת שכבת צבע, מומלץ שקודם כל תיישמו על המשטח שכבת פריימר. היסוד / פריימר חוסם כתמים, אפילו הקשים ביותר, נצמד לכל משטח מכל סוג שהוא ומהווה שכבת הכנה מצוינת לצבע מעל. השימוש בפריימר מקנה עמידות גבוהה יותר לצבע החדש כך שהוא יחזיק מעמד לטווח רחב יותר, בנוסף חוסך לכם את השיוף והליטוש של המשטח.

השימושים של צבע יסוד

יישום צבע יסוד פריימר 1-2-3 - אלרם

מלבד קשירה טובה יותר של הצבע למשטח, פריימר איכותי גם יכול לשמש כחומר שבולם נזקים בתקרות או בקירות. כך למשל אם תנסו למרוח צבע חדש על קיר מתקלף ישירות התוצאה תהיה פחות משביעת רצון מהציפיות, שכן יישאר זכר לאותם קילופים גם עם הצבע החדש. לעומת זאת עם השימוש בפריימר טרם הצביעה תבוטל הבעייתיות כלא הייתה, והצבע יקשר לקיר בהצלחה. בנוסף, פריימר גם מסייע לטפל בקירות שניזוקו מרטיבות, טחב ועובש. אם זו מטרת השימוש יהיה עליכם לשייף ולהסיר את השכבה הפגומה מהקיר וליישם פריימר על השכבה החשופה והחלקה. הפריימר ימשמש כמעין "מחסום" והוא לא יאפשר לרטיבות להתפשט לשאר הקיר ולהזיק לו. תוצאה אופטימלית זו תחזיק לאורך תקופה והקיר יישמר לבן ונקי, ללא סימני עובש או רטיבות.

מוצר חובה בכל בית? אתם תחליטו

פריימר הוא צבע יסוד שחוסם כל כתם אפשרי ונצמד לכל משטח. זהו בעצם טריק מצוין העוזר לכם  להימנע משיוף רהיטים או קילוף קירות לפני צביעה. צבע יסוד פריימר משמש גם כצבע עליון וניתן אף להסתיר באמצעותו כתמים של עובש וטחב, נזקי שריפה ועוד. החשיבות שלו בחידוש רהיטים היא שהוא נותן מעין "תעודת אחריות" להצלחת הצביעה ומבטיח את היצמדות הצבע החדש למשטח שעליו מיושם. בנוסף הוא מוביל לתוצאות מצוינות ואחידות והוא מייתר את הצורך בעבודה מרובה טרם הצביעה. הדעות אולי חלוקות בכל הנוגע לחובת היישום של פריימר בכל עבודת צביעה, עם זאת מומחי DIY, יעידו שזהו מוצר חובה בכל בית.

Zinsser 123

צבע יסוד - אלרם

ישנם סוגים שונים של צבעי יסוד אולם אחד האיכותיים מביניהם הוא Zinsser 123. הוא אהוב על חובבי ז'אנר ה- DIY והוא מקל על פתרון בעיות נפוצות בבית או בפרויקטים מסחריים. ניתן ליישם אותו כמעט על כל משטח כולל אריחי קרמיקה, אלומיניום, נירוסטה, ויניל, מלמין, פלסטיק, עץ והרשימה עוד ארוכה. כתמי שומן, גרפיטי וכתמים לחים הם תוספות לרשימת הבעיות ש- Zinsser 123 יכול לפתור. צבע יסוד זה על בסיס מים נחשב לידידותי למשתמש, קל ליישם אותו באמצעות מברשת או רולר והוא מתייבש מהר מאוד, כך שניתן ליישם עליו שכבת צבע טרי כבר באותו היום.

אז אם יש לכם קיר שצריך איטום, צבע חדש או חסימת כתמים כללית, צבע יסוד פריימר הוא הכתובת שלכם. Zinsser 123 יספק לכם פתרון מקצועי ואיכותי עבור בעיות רבות, הוא יחסוך לכם עבודה ותוכלו ליישם אותו באופן עצמאי, קל וידידותי.

חסר לך מידע?

רק צריך למלא את הטופס

והצוות שלנו ישמח לתת לך ייעוץ

    חסר לך מידע?

    רק צריך למלא את הטופס

    והצוות שלנו ישמח לתת לך ייעוץ