הדרכות מקצועיות PRO

איטום חלונות נגד מים, רוח ורעש – איך מבצעים ועם אילו חומרים?

איטום חלונות

שתפו:

  • alram-icon
  • alram-icon
  • alram-icon

איטום חלונות נגד מים, רוח ורעש הוא פרמטר חשוב בתחזוקה של הבית וסביבת המגורים. בין אם מדובר בגשם בלתי פוסק, משב רוח חזק בימים סוערים או המהום טורדני של העיר הגדולה, איטום חלונות כהלכה יכול לשפר משמעותית את הנוחות והיעילות האנרגטית של המבנה. כמובן שכדי שהאיטום יהיה מקצועי, עליכם להצטייד בחומרים ובטכניקות הנכונות בהתאמה לצרכים הספציפיים, כדי לקבל את המענה הטוב ביותר וליהנות משלווה, שקט ואקלים אידיאלי בביתכם.

 

איטום חלונות נגד רעש

 

רעש חזק או לא נעים עשוי לגרום להפרעות ולפגוע באיכות החיים. כאשר חיים בסביבה עירונית רמות הרעש עלולות להפוך למציקות ביותר ולהשפיע על חייכם במידה משמעותית. רעשים יכולים ללבוש כמעט כל צורה ויש סוגים שונים שלהם, אחת הדרכים היעילות ביותר להתמודד איתם היא באמצעות איטום חלונות נגד רעש. 

 

חלונות אטומים לרעש יכולים להפחית את זיהום הרעש על ידי כך שהם גורמים לגל הקול לאבד את כוחו. ניתן לעשות זאת על ידי שימוש בחומרים שסופגים קול, כמו זכוכית אקוסטית, חומרי איטום ואלמנטים אחרים שיוצרים בידוד נגד רעש. בניגוד לעץ, זכוכית הנה חומר לא אלסטי, מה שאומר שהיא אינה מוליכה צליל בצורה טובה, זו הסיבה שכדי לאטום חלונות נגד רעש משתמשים בזכוכית אקוסטית. מלבד הזכוכית עצמה, יש גם לבחור את חומרי האיטום הנכונים, כמו למשל סרט הדבקה בוטילי שנותן מענה מעולה, איטום אקוסטי שנועד במיוחד לסתום פתחי אוויר וליצור מחסום של בידוד רעשים, או קצף וסיליקון, חומרים שיכולים לסתום חורים ולבודד רעש בו זמנית.

סרט איטום בוטילי אלומיניום קצף פוליאוריטן למילוי, בידוד והדבקה דבק זכוכית

 

איטום חלונות נגד רוח

 

כאשר אתם מנסים לשמור על הטמפרטורה בפנים הבית שלכם, חלון שאינו אטום יכול להקשות על המשימה. גם אם החלון במצב תקני, כאשר הוא לא אטום מספיק יכול להיכנס לבית אוויר קר ולהשפיע על הטמפרטורות בפנים הבית. החדשות הטובות הן שיש דרכים שונות שיאפשרו לכם למנוע מרוח חמה או קרה להיכנס דרך החלונות, ריכזנו לכם כמה מהן.

 

זיגוג

ניתן להגביר את הבידוד לרעש וקור וחום ע"י התקנת זכוכית בידודית הבנויה משתיים או יותר שכבות של זכוכית ובינהן רווח ליצירת חלל אטום לרעש וטמפ'. 

 

וילונות

קל לשכוח שווילונות יכולים להוסיף שכבת בידוד מאוד יעילה, לחסום אור שמש עודף באותה יעילות כמו שהם מונעים מהאוויר להיכנס לבית שלכם. אם הווילונות מאוד עבים, הם יעזרו למנוע כניסה של אוויר לחלל הפנים, מה גם שעם הצבע והעיצוב הנכון תוכלו לשפר את עיצוב הבית שלכם. כמובן שזהו לא תחליף לבידוד, אך אופציה מעולה שאפשר להוסיף.

 

סרט דבק

סרטי דבק ייעודיים הם דרך זולה ופשוטה לשמור על הבית שלכם מפני חדירה של אוויר קר. סרטי דבק אלו רצועות שזמינות ברוב חנויות הבניין או הדבקים, כאשר ישנם כמה סוגים לבחור מהם, בהתאם לסוג היישום. כל מה שעליכם לעשות הוא להדביק אותם לאורך מסגרות החלונות ולחסום את הפתחים שמהם נכנס אוויר קר. שיטה זו יעילה ופשוטה וכאשר מיישמים אותה נכון היא יכולה להחזיק מעמד לאורך זמן. 

 

יישום חומר איטום

ישנם סוגים שונים של חומרי איטום כמו מסטיק, סיליקון או חומרים אחרים. אתם יכולים למרוח חומר איטום על החלונות שלכם כדי לסגור את כל הפתחים שיכולים להוביל לכך שאוויר קר יחדור לתוך הבית. איטום מחדש של החלונות זו דרך מעולה לסגור הרמטית את החלקים שאינם אטומים ולהגן על הבית שלכם מפני רוחות.

 

איטום חלונות נגד מים

 

הפעולה של איטום חלונות נגד מים מאוד חשובה מכיוון שחדירת מים לבית יכולה לגרום לנזקים שונים, מרטיבות בקירות הבית, דרך היווצרות עובש ועד גרימת נזק לחפצים. כאשר לא מטפלים נכון בבעיות מים ולחות, מסתכנים ביצירת סביבה מיטבית להיווצרות עובש, אפילו כאשר מדובר בחללים קטנים. 

 

מטבע הדברים, עובש עשוי להיות מסוכן לבריאות שלכם, לכן עליכם להיפטר ממנו במהירות כדי להימנע מבעיות נשימה, זיהומים בדרכי הנשימה, אלרגיות או אסטמה ועוד שלל דברים שעשויים להשפיע על המערכת החיסונית. עובש גם יכול לגרום לריחות לא נעימים. מלבד עובש, חשיפה מוגברת למים יכולה להוביל לכתמי רטיבות, סדקים בקיר, התנפחות של הצבע ובמקרים קיצוניים גם לנזק מבני. 

 

אם אתם רוצים לאטום את החלונות שלכם נגד מים, עליכם להשתמש בחומרים הנכונים. הזמן הטוב ביותר לעשות זאת הוא לקראת החורף, למרות שכדאי שלא להמתין עד לבוא החורף, שכן המון חומרי איטום לא ניתן ליישם בתנאי מזג אוויר רטובים. בין החומרים המומלצים להגנה נגד מים ניתן למצוא חומרים כמו סיליקון, חומר איטום אקרילי, חומר איטום פוליאוריטני וחומרי איטום גמישים ועמידים.

 

מסטיק פוליאוריטני הוא אחד מחומרי האיטום המומלצים לאיטום חלונות, כאשר לפני כל חומר שבוחרים ליישם, חשוב להסיר חומרי איטום ישנים, לנקות היטב את האזור, ליישם פריימר ולצאת לדרך. אם אינכם יודעים לעשות זאת בעצמכם, תמיד כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים שיבצעו את האיטום, כך תוכלו להבטיח שהתהליך יתנהל על הצד הטוב ביותר. 

מסטיק לאיטום P50

איטום חלונות נגד שמש

 

איטום חלונות נגד שמש זו דרך יעילה לשלוט בטמפרטורות פנים, להפחית בצריכת האנרגיה ולשפר את האקלים בפנים החלל. חום השמש יכול לגרום לתנאים לא נוחים, עלויות קירור מוגברות ואפילו נזק לריהוט עם חשיפה לקרני שמש ישירות לאורך זמן. אם רוצים לשלוט בכמות האור אשר נכנסת הביתה יש כמה וכמה דרכים לעשות זאת. בראש ובראשונה איטום איכותי סביב החלונות, אשר ימנע מהחום להיכנס. שנית ניתן גם לטפל בחלונות עצמם, ולבצע את הפעולות הבאות:

 

  • ציפוי החלונות – ציפוי החלונות בחומרים אשר חוסמים את חדירתן של קרני UV אך מאפשרים לאור לעבור. ניתן גם לבצע גיוון לחלונות עם סרט דבק או ציפוי כהה על הזכוכית, מה שיפחית את כמות האור שנכנסת לחדר.

 

  • התקנת צלונים, סוככים ותריסים – התקנת צלונים או תריסים מאפשרת לשלוט בצורה ידנית על כמות אור השמש שנכנסת לחדר. ניתן לבחור בתריסים מתכווננים שיחסמו אור שמש ישיר, אך עדיין יאפשרו לאור הטבעי לעבור. אפשר גם להתקין מעל החלון סוככים חיצוניים או גגונים אשר יצלו עליו ויחסמו את אור השמש הישיר.

 

איך בוחרים חומר לאיטום חלון?

 

איטום חלונות מציע המון יתרונות – כשהאיטום איכותי הוא יכול למנוע מרוח, רעש, מים וחום השמש לחדור פנימה לחלל שלכם, ובכך למנוע נזק מבני ולשמור על אקלים מיטבי בבית. יחד עם זאת, כדי שזה יקרה עליכם לבחור בחומר לאיטום החלון, ורצוי שיהיה זה החומר הנכון. בחרו את חומר האיטום המתאים בהתאם לאופי השימוש והיישום, סוג החלון, למידת האטימות שתרצו להשיג ולתקציב. 

 

תמיד כדאי לבחור חומר איטום של חברה איכותית ששמה הולך לפניה בתחום, או לחלופין לפנות לאנשי מקצוע מתאימים אשר יבצעו עבורכם את עבודת האיטום מא' ועד ת', תוך שעובדים עם חומרי איטום איכותיים ומקצועיים, יודעים לבחור את החומר הנכון למטרת היישום ומחויבים לתוצאה מעולה שתחזיק מעמד לאורך זמן!

 

מומלץ בחלונות אלומיניום ליישם סיליקון ניטראלי אשר אינו תוקף את חומרי הבניין ומספק עמידות למים וקרני השמש. כמו כן, בשנים האחרונות נכנסו חומרי אטימה היברידיים על בסיס MS בעל חוזק הדבקה משופר עם מגוון צבעים רב. לפרטים נוספים פנו ליועץ הטכני שלנו לשיחת ייעוץ מקצועית.

שתפו:

  • alram-icon
  • alram-icon
  • alram-icon

עגלת קניות

icon

עגלת הקניות שלך ריקה

 

משתמש חדש?

יצירת חשבון באתר אלרם