הדרכות מקצועיות PRO

סילר לאבן – עשה זאת בעצמך

כיום ניתן לראות בתים רבים המעוצבים בקפידה ובהם ניתן למצוא משטחי אבן מסוגים שונים בעיצובים וצבעים מרהיבים. מאבן ניתן לבצע ריצוף פנימי או חיצוני לבית, ריצוף בגנים או בחצרות, אבני מדרך, קירות מאבן, ריצוף בחדרי אמבטיה, עיצוב רהיטים מאבן או מדפים ועוד סוגים שונים של אפשרויות שניתן ליצור עם אבן. כיום כדי לבנות או לרצף משטח באבן, על בעל המקצוע לבצע פעולות רבות ובין היתר למרוח בסיום העבודה סילר לאבן המיועד לכך.

שתפו:

  • alram-icon
  • alram-icon
  • alram-icon

מה תפקידו של סילר לאבן?

 

בכל סוגי האבן הטבעית בגוונים שונים, יש לבצע פעולת איטום יסודית באמצעות סילר לאבן. הסילר הינו חומר נוזלי מיוחד הנספג בקלות באבן ולאחר ייבושו, הוא אוטם את האבן ומונע ממנה לספוג נוזלים, רטיבות, לחות ומי גשמים. מעבר לכך, הוא מעניק לאבן מראה רטוב ומבריק ומקנה לאבן מראה מיוחד.

מתי ניתן למרוח סילר לאבן?

 

את מריחת סילר לאבן יש לבצע על ידי בעל מקצוע או באופן עצמאי (רק אם יש לכם ניסיון וידע, אך כמובן שמומלץ להשתמש בבעל מקצוע) כ – 3 חודשים לערך לאחר הנחת הריצוף מכיוון שיש לאפשר לאדים שנוצרים כתוצאה מתהליך כימי בתערובת ההדבקה לצאת החוצה. בתקופת ההמתנה, הרצפה עלולה לשנות מעט את גוונה עקב האדים הנפלטים ממנה מלמטה. בכל מקרה בכל תקופת ההמתנה, יש להקפיד שלא לחשוף את רצפת האבן לנוזלים, כדי למנוע הכתמה של האבן. בשלב זה ניתן לטאטא לכלוך על ידי מטאטא או לנקות על ידי מטלית לחה וליבש את האזור במהרה, ומומלץ שלא למרוח או לנקות את המשטח בחומרים שונים.

 

מה קורה לאחר מריחת סילר?

 

לאחר תקופת ההמתנה, מריחה ואטימת האבן באמצעות חומרי סילר יתקבל לנגד עינכם משטח ריצוף יפה לעין ועמיד מפני ספיגת נוזלים, לחות ורטיבות, כמו כן הסילר ישמור לכם על האבן ויקנה לה מראה חדשני לאורך שנים. בכל מקרה של בחירת סילר לאבן, יש לבחור בחומרים איכותיים ביותר ולא להתפשר על איכות החומר. זכרו כי חומר איכותי מחברה מובילה, תשמור לכם היטב על האבן לאורך זמן רב.

שתפו:

  • alram-icon
  • alram-icon
  • alram-icon

עגלת קניות

icon

עגלת הקניות שלך ריקה

 

משתמש חדש?

יצירת חשבון באתר אלרם