הדרכות מקצועיות PRO

סרט הדבקה דו צדדי – כל מה שצריך לדעת

לסרט הדבקה דו צדדי יש שימושים רבים ומרגשים: ניתן לקרר, לסמן למנוע רעשים ולטוס ברחבי העולם באמצעותו. לא מאמינים? ריכזנו עבורכם 11 דוגמאות פנטסטיות לשימוש בסרט הדבקה דו צדדי שישאירו אתכם פעורי פה. מוכנים? הנה אנחנו מתחילים!

שתפו:

  • alram-icon
  • alram-icon
  • alram-icon

סרטי הדבקה לקירור

אם אתם משתמשים בטלפון החכם שלכם כל כך הרבה עד שהאוזניים שלכם ממש בוערות כדאי שתתחילו לחשוב על סרט הדבקה דו צדדי. כמובן שאין הכוונה שתדביקו אותו על האוזניים שלכם, אלא שמוצר זה נמצא כבר בתוך המכשיר. סרט דביק בתוך הנייד החכם מבטיח שהוא לא יתחמם יתר על המידה.כאשר הם נמצאים בשימוש מקסימלי, ישנם רכיבים שיכולים להגיע עד לכדי 90 מעלות צלזיוס. סרטי הדבקה שומרים ששום רכיב לא יישרף בכך שמפזרים את החום ומפחיתים אותו בכ- 20 מעלות צלזיוס לפחות.אנו לא רוצים לחמם לכם את הראש עם פיזיקה שוב, אך ברצוננו להציג בפניכם את העיקרון הפיזיקלי בו נעשה שימוש: ככל שהסרט הדביק דק יותר, כך יכולתו להרחיק חום מהמקור טובה יותר. ראוי לציין שחברת TESA קבעה כאן שיא עולמי בכך שהצליחה לייצר את סרט ההדבקה הדק ביותר בעולם בעובי של 5 מיקרומטר סך הכל. לשם השוואה: משכו שערה מראשכם והחזיקו אותה כנגד האור, השערה שלכם עבה יותר פי 10 מסרט ההדבקה שפותח על ידי TESA.

סרטי הדבקה מוליכים

הסוד למוליכות החשמלית של סרטי הדבקה דו צדדים טמון במבנה שלהם וברכיבים הנוספים שהם כוללים, לרבות ניקל ונחושת, שמעניקים תכונות ומאפיינים המותאמים לייעוד זה. סרטי הדבקה בעלי תכונות מוליכות חשמלית לא רק מחברים בצורה בטיחותית חלקי מתכת ומעגלים מורכבים, אלא שהם מאפשרים תפקוד חלק יותר של מעגלים אלו. למעשה הם משווים פוטנציאל חשמלי תוך פריקת מטענים אלקטרוסטטיים ובכך מונעים קצר במעגלים. כאשר להרבה אלקטרוניקה יש מעט מקום, הכל יכול לקרות, החל במתח ועד לקצר במעגלים. סרטי הדבקה מבטיחים את התנאים המתאימים גם עבור המשתמשים.

לסיכום: סרטי הדבקה דו צדדים מציעים יתרונות רבים: הם מאזנים בין פוטנציאלים חשמליים, מפרקים מטענים סטטיים, ומחברים בבטחה בין מוליכים ומתכות. למעשה, הם משלבים בתוכם ניקל ונחושת בדיוק למטרה זו. דבק דו צדדי חזק מציע יתרון רב לתעשיית החשמל הוא מתאים כמעט לכל תחום ושימוש בזכות העובדה שהוא כל כך דק, בנוסף הוא תורם לכל עיצוב.

 

סרטי הדבקה צפופים במיוחד

בואו נישאר רגע בתחום האלקטרוניקה. בטח שמעתם פעם על מישהו שהטלפון הנייד נפל לו לתוך האמבטיה, או שאולי זה קרה גם לכם. אתם בוודאי יודעים עד כמה רטיבות יכולה להזיק למכשירים אלקטרוניים, גם לאלו המתקדמים ביותר. לחות ואדים יכולים לגרום לנזק רב, קל וחומר במידה והם חודרים לתוך המכשיר. סרט הדבקה צפוף עוזר להשיג את אותה אטימות, בכך שאוטם את נורת הלד של צג הטלפון החכם למשך שנים רבות ומונע כניסת לחות אל פנים המכשיר. טכנולוגיית DrySeal® מיוחדת שמוטמעת בסרט ההדבקה מבטיחה גם שהלחות הנותרת במכשיר תדבק אל הדבק כמו ספוג בזמן השימוש.

 

סרט הדבקה שקוף כקריסטל

מסכי מגע חייבים להיות מאוד צלולים, שקופים ובהירים וגם הם מכילים סרט הדבקה. סרט הדבקה מדביק את המסך באופן אמין לאורך השנים מבלי לגרום לו להיראות מעורפל. שימוש כזה בסרט הדבקה מצליח להשיג חדירות אור של 99%, ולו רק בגלל שהוא שקוף מאוד. הוא גם עמיד בקרני UV ומאוד דק. ביצועים ותכונות כאלו של סרט הדבקה ניתן להשיג רק כאשר הייצור איכותי ומקצועי ומתבצע בתנאים סטריליים לחלוטין. האוויר במפעל הייצור של חברת TESA מאוד נקי, אפילו יותר נקי מהאוויר הטהור הנמצא בפסגות הרים מאוד גבוהים ובלתי מיושבים.

 

סרט הדבקה מצלצל

סרט הדבקה אינו רק גלוי לעין, אלא שניתן לשמוע אותו. זה קורה כאשר בסרט ההדבקה יש את התכונות הנדרשות שהופכות את השימוש בו לאופטימלי עבור רמקולים זעירים במכשירים סלולריים וכדומה, אשר צריכים להעביר צלילים, קול וסאונד בצורה מושלמת. הגמישות של סרטי הדבקה המיועדים ליישום מסוג זה תורמת המון לצלילים הבוקעים מן המכשיר, והעובי הכולל שלהם נע בין 22 מיקרומטר ל- 60 מיקרומטר. באמצעות תכונות מתקדמות כאלו אין זה מפתיע שסרטי הדבקה אינם משמשים רק לתיקון, אלא הנם מוצרי הייטק אמיתיים.

 

סרט הדבקה נגד רעשים

נהיגה ללא רעשי רקע היא תנאי מוקדם לנסיעה איכותית ברכב ותכונה חשובה לכל כלי רכב באשר הוא. TESA מציעה מגוון מוצרים שפותחו במיוחד למניעת רעידות, חריקות ורעשים ברכבים. לפני שמכונית חדשה הופכת למשומשת חייבות לחלוף להן כמה שנים, במהלך השנים האלו השאיפה היא ליהנות מהנסיעה עד כמה שניתן ולזכות עד כמה שניתן לאיכות חיים. לכן שום דבר לא צריך להרעיש במכונית ולהסיח את הדעת מהנהיגה במיוחד כאשר נוהגים על הכביש המהיר. מגוון רחב של סרטי הדבקה שנועדו לשימוש במכוניות ויועדו למנוע רעשים, חריקות וקולות מעצבנים ללא ספק משפר את איכות החיים.

 

סרטי הדבקה נגד זיופים וחיקויים

הטכנולוגיה ההיברידית tesa PrioSpot® של חברת TESA מגינה על מוצרים מקוריים מפני זיופים ומסחר בשוק האפור. סרטי הדבקה ייעודיים יכולים לומר לכם בדיוק מה שייך למי והאם המוצר שאתם רואים הוא אכן אמיתי. טכנולוגיה מתקדמת זו שפותחה על ידי חברת טסה מציעה פתרון איכותי וחסר תקדים בכך שמאפשרת לכתוב מידע על סרט לסגירת משטחים באמצעות לייזר בטכניקות שונות, מה שמאפשר להטביע מידע גלוי וגם מידע אותו ניתן לקרוא רק בעזרת מכשירים מיוחדים.בשורה התחתונה: באמצעות סרטי הדבקה ניתן לתייג מוצרים ולהציע את רמת האבטחה הגבוהה ביותר נגד זיוף מוצרים. ניתן לשלב בסרט ההדבקה גם שבבי RFID, ברקודים או קודי QR. תכונות אלו מאפשרות לכל מי שנמצא בשרשרת האספקה החל במתקן הייצור וחברת הלוגיסטיקה, דרך רשויות המכס וקמעונאים ועד צרכני הקצה לבדוק בכל עת האם המוצר אכן מקורי.

 

סרט הדבקה שטס למרחקים ארוכים

לפעמים סרטי הדבקה פשוט אוהבים לנסוע ולראות עולם, סרטי הדבק של TESA לדוגמה כבר טסו לחלל. סרט הדבקה המאובטח על ידי לייזר של החברה אומנם פותח עבור תעשיית הרכב, אך כבר הספיק להקיף את כדור הארץ על המעטה החיצוני של תחנת החלל הבינלאומית ISS במשך 495 ימים שלמים וכך היה בחלל אפילו יותר זמן מניל ארמסטרונג. עם זאת סרט הדבקה זה לא הספיק ליהנות מהמראות, הוטל עליו לסבול תנודות קיצוניות בטמפרטורה, בוואקום, בגלי האולטרה סגול, במיקרומטוריטים מתנגשים ובפסולת החלל והוא עמד במבחן בצורה הטובה ביותר. את כל המידע שנתכתב על סרט ההדבקה ניתן היה לקרוא גם ביום ה- 500.

 

סרט הדבקה שמתנדנד מצד לצד

לאחר שנחתו בחזרה על כדור הארץ, הרחיקו לחצי הכדור הדרומי שם השימוש בסרטי ההדבקה של TESA נפוץ גם למחקר. בחצי הכדור הדרומי מדביקים מכשירי GPS קטנים לפינגווינים כבר מעל 20 שנים על ידי סרט הדבקה. סרט הדבקה מסוג זה מיוצר מקצף טספיקס, וצריך להתמודד עם אתגרים רבים כמו למשל לא לפגוע בנוצות, ומעל לכל, לגלות עמידות בפני מי מלח, מים, קור וקרח כמובן.

שתפו:

  • alram-icon
  • alram-icon
  • alram-icon

עגלת קניות

icon

עגלת הקניות שלך ריקה

 

משתמש חדש?

יצירת חשבון באתר אלרם