הדרכות מקצועיות PRO

קצף פוליאוריטן – סוגים ושימושים

קצף היברידי מהיר

שתפו:

 • alram-icon
 • alram-icon
 • alram-icon

קצף פוליאוריטן הוא חומר רב תכליתי המתאים ליישומים שונים בתעשיות הבניה, השיפוצים והאיטום. הוא ידוע בתכונות ההדבקה והאיטום המעולות שלו, בגמישותו הרבה וביכולת שלו להסתגל לשינויים בשטח או במבנה בצורה טובה.

 

מכיוון שהוא יכול להתאים לכל כך הרבה יישומים ייחודיים, ישנם סוגים שונים של קצף פוליאוריטן, כל אחד ומאפייניו.

 

מה היתרונות והחסרונות של קצף פוליאוריטן?

 

אחת הסיבות שקצף פוליאוריטן הפך לכל כך פופולרי היא יתרונותיו הרבים, שהופכים אותו לפתרון שימושי, ביניהם:

 • הדבקה יוצאת דופן – לחומר זה יש תכונות הדבקה יוצאות דופן למשטחים שונים, לכן הוא נחשב לפתרון איטום יעיל עבור מגוון יישומים.
 • התרחבות והתמצקות מהירה – יכולתו להתרחב ולהתמצק מהר כאשר הוא נחשף ללחות הופכת אותו לפתרון רבגוני ותכליתי למילוי סדקים, חורים וחללים ביעילות.
 • גמישות והסתגלות לשינויים – היכולת של חומר זה להתגמש ולהסתגל לשינויים מציע יתרון בולט ואיטום עמיד לאורך זמן.
 • התאמה לסוגים שונים של מצעים – ניתן ליישם קצף פוליאוריטן על מגוון רחב של מצעים ומשטחים כולל לבנים, עץ, אבן, זכוכית ואלומיניום.
 • יכולות בידוד מעולות – יכולות הבידוד של הקצף מספקות הגנה מפני רטיבות, מה גם שהוא מתפקד כמבודד תרמי ואקוסטי יעיל ויהיה מעולה גם עבור בידוד רעשים.
 • יישום קל ופשוט – היישום של קצף פוליאוריטן ממש קל ופשוט על כן הוא מתאים לפרויקטים מסוגים שונים של "עשה זאת בעצמך".

 

על אף כל היתרונות, כמו כל חומר שקיים בשוק, גם לקצף פוליאוריטן יש חסרונות. כך למשל, התרחבותו והתמצקותו המהירה יכולה להוות גם חיסרון. מאפיין זה דורש יישום זהיר כדי למנוע בזבוז. כמו כן המהירות של חומר זה עשויה להוות אתגר למתחילים, שכן יישומו דורש דיוק ומומחיות להשגת תוצאות מיטביות. חשוב להיות מודעים למגבלות הללו ולנהוג בזהירות בעת היישום. למרות שהחומר מאוד קל ליישום, יש להשתמש בו למטרות שעבורן יועד ולזכור שעבור משימות מורכבות יותר, ייתכן שיעלה צורך בחומרי איטום מקצועיים.

 

סוגי קצף פוליאוריטן, על המאפיינים שלהם

 

ישנם סוגים שונים של קצף פוליאוריטן שיכולים לשמש אתכם בדרכים שונות ומגוונות, ביניהם:

 

קצף פוליאוריטן 60 שניות

 

כפי שאתם יכולים להבין משמו, סוג זה של קצף פוליאוריטן מציע לכם התקבעות תוך 60 שניות בלבד. עם ביצועים גבוהים, הוא יהיה בחירה מעולה עבור אנשי מקצוע וחובבי DIY. הוא מתאים להדבקת פנלים, בידוד קירות, תקרות ורצפות, הדבקה ותיקון משטחים וחומרים מעץ, טיח, אבן, גומי ומתכת ואפילו התקנת משקופים ומדרגות. שימו לב – הייבוש המהיר הוא יתרון, אך גם חיסרון למי שעובד לראשונה עם קצף פוליאוריטן ושואף להשיג תוצאות מדויקות.

קצף פוליאוריטן 60 שניות

 

קצף פוליאוריטן למילוי, בידוד והדבקה

 

אם אתם מעוניינים בחומר מילוי לחריצים, סדקים ופתחים, קצף פוליאוריטן למילוי, בידוד והדבקה יהיה בחירה מעולה עבורכם והוא מציע רבגוניות מעולה. מלבד איטום ניתן להרכיב באמצעותו חלונות ותריסים, לאטום פתחים בקונסטרוקציות של גגות ואף לבצע בידוד תרמי ואקוסטי. לאחר ההתקשות של הקצף תוכלו ללטש, לחתוך את החומר וגם לצבוע אותו מה שמבטיח לכם גימור מהשורה הראשונה, והשתלבות מושלמת במשטח המטופל.

קצף פוליאוריטן למילוי, בידוד והדבקה

 

קצף פוליאוריטן עמיד בפני אש

 

ישנם יישומים אשר דורשים עמידות גבוהה בפני חום ואש, ועבורם טוב לדעת שיש גם קצף פוליאוריטן חד רכיבי שעמיד בפני אש וחום ועומד בכל התקנים הנדרשים. קצף פוליאוריטן עמיד בפני אש מתאים לאיטום עשן במעברי צנרת, הוא מתקשה למרקם חצי קשיח, מגלה עמידות גבוהה בפני זעזועים וניתן ליישם צבע מעליו, מה שמספק לא מעט יתרונות.

קצף פוליאוריטן בתקן אש B1

קצף פוליאוריטן היברידי

 

סוג זה בולט בהקצפה שאינה גורמת לעיוות בעת השימוש ובייבוש מהיר במיוחד. יש לסוג זה של קצף פוליאוריטן פיית קש ייחודית אשר מאפשרת ליישם אותו בצורה מדויקת ומקצועית, גם אם זו לכם הפעם הראשונה. כמו כן הפיה מונעת בזבוז של החומר ומציעה יעילות גבוהה. ולמה הוא מתאים? בעיקר עבור התקנת דלתות וחלונות, עם הקצפה מדויקת שמבטיחה שהמסגרות והפרופילים יישארו במקומם.

קצף היברידי מהיר

בואו נסכם,

הרבגוניות והיישומים המגוונים של קצף פוליאוריטן הופכים אותו לפתרון בעל ערך רב עבור מגוון תעשיות, בזכות תכונות מעולות כמו התקבעות מהירה, עמידות בפני אש, פיה המבטיחה יישום מדויק ותכונות מעולות אחרות. מה שבטוח – ישנו סוג של קצף פוליאוריטן המתאים לכל צורך ומטרה!

שתפו:

 • alram-icon
 • alram-icon
 • alram-icon

עגלת קניות

icon

עגלת הקניות שלך ריקה

 

משתמש חדש?

יצירת חשבון באתר אלרם