שמן לעץ – חידוש עץ אורן

עץ האורן נחשב לעץ רך, יש לו מרקם מרהיב, והוא מהווה בחירה מצוינת לדקים.

חידוש דק, שמן לעץ ודק - אלרם

עלותו של דק מעץ אורן נחשבת זולה בהשוואה לסוגי עצים אחרים, ועל כן פופולארי מאוד. אולם, בשל היותו עץ רך חשוב לשמור על הדק באמצעות טיפול מונע תקופתי שיעזור לשמור על המרקם של העץ, להגן עליו מפני השמש למנוע ממנו להאפיר וכמובן למנוע היווצרות עובש ופטריות בעץ.  כדי לשמור על דק מעץ אורן מומלץ לטפל בו אחת לחצי שנה באמצעות שמן לעץ אורן המיועד לדקים, ריהוט, גדרות, קירות עץ ומוצרים נוספים, אותם תוכלו למצוא בחנות כלי עבודה וחנויות חומרי בניין ברחבי הארץ.

שמן דק לאורן מגוון הינו מוצר פרימיום לעץ חיצוני או פנימי העוזר לווסת את גוון העץ ביתר קלות תוך שהוא מגן עליו מפני קרינת UV (אולטרא סגול).אחד היתרונות הגדולים של שמן זה הוא שהוא מכיל פיגמנטים של צבע שקוף, ופיגמנטים צבעוניים המותאמים לסוג העץ – אלה מגבירים הגנה מפני השמש ועוזרים לשמר את צבעו הטבעי של העץ לאורך זמן.

שמן דק לאיפאה - אלרם

שמן לעץ אורן מגוון – RAINCOAT PLUS שמן לחידוש דק מעץ רך 

שמן דק לאורן מגוון- RAINCOAT PLUS  – זהו שמן דק המגן גם מפני עובש ולמעשה מספק לעץ את כל ההגנות הדרושות לו והכל במוצר אחד:

 • הוא מגן מפני פטריות ועובש פי 2 יותר מכל שמן מסוג אחר,
 • חודר עמוק מאוד לתוך העץ ומגן מפני דהייה הנוצרת מקרני השמש.
 • יתרונות נוספים של שמן זה הוא שהוא אטום בפני מים, ובכך מונע הופעת טחב ופטריות במשך כל עונות השנה.
 • שמן דק לעץ אורן קל מאוד ליישום וכן ניתן לנקותו במים ובסבון.

בעת היישום, שמן לעץ אורן נספג בתוך העץ וצובע אותו מבפנים ללא יצירת שכבה של צבע או שמן חיצונית. כל משטח העץ נשאר אחיד ואיננו חשוף לשחיקה או סדקים. ניתן למצוא שמן לעץ אורן במגוון צבעים, שקוף או טבעי ובגוונים נוספים. זהו שמן שקוף, על בסיס אמולסיה, כלומר שמן + מים, האמולסיה עצמה יוצרת מילוי של נקבוביות העץ ומפחיתה את יכולת ספיגת הלחות, כך נמנעים סדקים ועיוותים. החומר חודר עמוק לתוך העץ ומבטיח את הגנתו. שמן לעץ אורן לא רק מגן על העץ אלא גם מייפה אותו, מבליט את מבנה העץ ואת הטקסטורה שלו, מדגיש את יופיו הטבעי ומכאן ערכו המוסף.
צפו בסרטון ההדרכה שלנו על יישום שמן לדק :

חידוש רצפת דק עץ אורן ב4 שלבים פשוטים

 • ניקוי המשטח – ראשית ננקה את המשטח מלכלוך ואבק. אם ברצוננו לבצע יישום מיידי על המשטח נעדיף לנקות בצורה יבשה וללא מים.
 • במידה והדק מתקלף מצבע ישן – נסיר את הצבע בעזרת מסיר צבע לעץ  DECK STRIP .יש להשתמש במטאטא דקים מקצועי כדי לא לפגוע בעץ.
 • אם העץ ישן ומאפיר ניתן לחדשו ע"י מריחת חומר לניקוי והבהרה DECK & FENCE.
 • חידוש הדק עם שכבת שמן ה-  raincoat plus להעשרת המראה שלו והענקת שכבת ההגנה לה הוא זקוק.

מיכל שמן לעץ אורן מגוון מגיע ב-2 תכולות –  3.8 ליטר ומיכל גדול יותר של 19 ליטרים. זמן הייבוש הראשוני הוא כ30 דקות – מומלץ להמתין במשך כשעה בין מריחת שכבה נוספת (כל שכבה שניישם תכהה את גוון הדק). לפני דריכה על הדק נמתין לייבוש סופי של כ24 שעות – לאחריו ניתן להנות מהדק המחודש והיפהפה כרגיל. כושר הכיסוי הוא 15-20 מ"ר לגלון – משתנה בהתאם למידת הספיגה של העץ – ככל שהעץ ישן יותר כך הסדקים והנקבוביות בו רבים יותר ועל כן יספח כמות שמן גדולה יותר.

 

חסר לך מידע?

רק צריך למלא את הטופס

והצוות שלנו ישמח לתת לך ייעוץ

  חסר לך מידע?

  רק צריך למלא את הטופס

  והצוות שלנו ישמח לתת לך ייעוץ